WarezTurkey.Net Paylaşım Platformu
WarezTurkey.Net Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.Umarız Aradığınızı Bulursunuz :) Bir Grup Türk...

Mail Takip (RSS)

Sitemize Eklenen Son Konular Mail Adresinize Gelsin Mail Adresiniz:

WarezTurkey.Net Mail Takip Et Bilgi

Premium

Turbobit Premium

Letitbit Premium

» » » Windows 8.1 Enterprise Final Türkçe Full Tek Link MSDN (32-64 Bit)
Program, Film, Oyun Ara

Windows 8.1 Enterprise Final Türkçe Full Tek Link MSDN (32-64 Bit)

YazarYazar: Supremacy Tarih8 Kasım 2013 KategoriKategori: İşletim Sistemleri » Windows 8

17 Ekim 2013 tarihi itibarı ile güncellenen el değmemiş MSDN tabanlı iso dosyalarıdır. Eğer amacınız Türkçe 8.1 enterprise el değmemiş bir sistem kurmaksa konu devamında yer alan iso dosyaları tam size göre.

Öncelik olarak yazdıklarımı okumanızı önemle rica ediyorum. Yazdığımı okuma zahmeti göstermeyip konuda yazanı tekrar bana soran muhterem arkadaşlar var ve açıkçası beni bir sıkan durum.

Sistemin dili nedir?
Sistemin dili Türkçe'dir. Kurulum aşaması dahil olmak üzere her alanı Türkçe'dir.

Kaç bit?
32 ve 64 bit olarak ayrı ayrı sunulmuştur. Sisteminize uygun olanı indirebilirsiniz.

Orjinalliği nasıl teyit ederiz?
Sizler ile paylaştığım içerik şu şekiledir;
Windows 8.1 Enterprise (x86) - DVD (Turkish)
tr_windows_8_1_enterprise_x86_dvd_2972351.iso
SHA1: CDA5EFAA2B17F1291B2BCCEB04349BD3BD0A46CA

Windows 8.1 Enterprise (x64) - DVD (Turkish)
tr_windows_8_1_enterprise_x64_dvd_2972106.iso
SHA1: 80CBB81387E3BD56A61303234087038411BEB148

Ayrıca msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads adresini ziyaret ederek, Türkçe dili seçerek ilgili ürünleri görüntü edebilirsiniz.

Ek olarak bu programı indirin ve kurun. Program görüntüsü şudur;

ilk ekranda iso dosyasını seçin. Sol kısımda sadece SHA1 seçili olsun, son olarak alttaki butona tıklayın. Konuda paylaşılan SHA1 değerleri ile eşleştirme yapın. Doğrulama bu şekilde yapılmaktadır. Farklı hash programlarıda kullanabilirsiniz.

Aktivasyon, Serial nasıl yaparız?
Elinizde orjinal yani faturası adınıza olan veya firmanızın size verdiği bir serial olmadığı sürece windows ürünlerini nette bulduğunuz veya bizim paylaştığımız serialler ile aktive edemezsiniz. Burada vereceğim serialler kurulum içindir. Lütfen serialleri not edin, kurulumda serial istiyecektir.
Serialler;
MNDGV-M6PKV-DV4DR-CYY8X-2YRXH
FHQNR-XYXYC-8PMHT-TV4PH-DRQ3H

Bu serial kurulum içindir, aktivasyon yapmaz. Aktivasyon için şu konuda yer alan aracı indirin;
http://www.warezturkey.net/program/27891-kmspic...0320131029.html

iso dosyasını nasıl yazarız? USB ile Format nasıl atarız?
Rar içerisinde çıkacak dosya türü iso'dur. İso dosyasını uygun şekilde yazmak gerekir;
DVD iso yazma;
http://www.warezturkey.net/sss-duyurular/6603-7...li-anlatim.html Ashampoo ile

http://www.warezturkey.net/sss-duyurular/16544-...li-anlatim.html Nero ile

USB iso yazma;
http://www.warezturkey.net/sss-duyurular/26048-...li-anlatim.html

Yükseltme
Vista oluyormu bilmiyorum ancak windows 7, 8 gibi sistemlerden bu iso dosyasını kullanarak sisteminizi 8.1'e yükseltebilirsiniz veya format atabilirsiniz.

Driver
Tarihi eser donanımlar kullanmıyorsanız windows 7'de olduğu gibi birçok donanımın driverını kendi yükler. Siz işinizi garanti etmek için donanım üreticinizin sitesini ziyaret ederek windows 8 desteği olup, olmadığını görebilirsiniz.

Velhasılı kelam daha önce plextor bir 8.1 enterprise paylaşımı yapmıştı bu ondan sonra çıkan bir sistemdir. Microsoft çok nadir olsada bu şekilde iso dosyalarını güncelleyebilmektedir. Şuan güncel olan budur. Finaldir, Türkçe'dir, indirin tepe tepe kullanın.

Windows 8.1 veya Windows 8.1 Pro indirmek isterseniz tıklayın;
http://www.warezturkey.net/program/26933-window...link-indir.html

Partlar uyumludur, karışık indirebilirsiniz
- 32 Bit -
Turbobit linkleri
Part 1
Part 2
Part 3

letitbit linkleri
Part 1
Part 2
Part 3

uploaded linkleri
Part 1
Part 2
Part 3

netload linkleri
Part 1
Part 2
Part 3

Tek Linkler
turbobit | letitbit

- 64 Bit -
Turbobit linkleri
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4

letitbit linkleri
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4

uploaded linkleri
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4

netload linkleri
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4

Tek Linkler
turbobit | letitbit

Rar Şifre : www.warezturkey.net

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorumlar

Yorum No # 16

Üye Adı: Supremacy
Yorum Tarihi: 24 Haziran 2015
Yorum Sayısı: 5025

zafer
Uefi iso içeriğinde gelen ek bir özellik değildir. Yani bu iso dosyasına uefi ekledik, buna eklemedik gibi bir olay yoktur. Eklenen veya çıkarılan bir özellik değildir.
Donanım uyumlu ise uefi veya legacy (standart kullanılan) olarak kurulum yapılır.
Bu bağlamda lite çalışmalar harici elde edebileceğin windows 7 veya 8 iso dosyaları uefi'ye uygundur.
Bu msdn olmuş, entegreli sistem olmuş fark etmez.

Neye dikkat edicez ? Rufus tarzı bir program ile uefi uyumlu bir usb bellek hazırlaman gerekiyor. uefi kurulum için usb'nin dosya sisteminin FAT32 olması şart. Bu bağlamda FAT32 dosya sistemi 4 gb üstü dosyaya izin vermiyor. Yani FAT32 şeklinde biçimlendirdiğin diske boyutu 4 gb'ı geçen dosya atamıyorsun. FAT32 ve 4 gb kuralını unutmuyoruz.

Sonra insanlar uefi ile uyumlu mu ? derken sordukları iso içeriğinde yer alan install.wim dosyasının boyutu. iso dosyası içeriğinde 2 tane önemli dosya bulunur;
1 - boot.wim > kurulum esnasında bizi karşılayan ekrandır. 150 ile 300 mb arası boyutu olur
2 - install.wim > windows dosyalarının içinde yer aldığı ve çalışmaya göre boyutu değişen dosyadır. Yani windowsu kurduğun zaman karşına gelen tüm dosyalar bunun içerisinde yer alır

Msdn tabanlı bu konudaki 64 bit iso dosyasının içeriğinde yer alan install.wim dosyasına bakıyoruz;

3 gb. Bu durumda uefi ile uyumlu.

işin özü uefide sorgu edeceğin dosya install.wim 'dir. Dediğim gibi msdn olmuş, entegreli sistem olmuş önemi yok.

Son olarak buradaki 4 gb kuralı tek dosya başınadır.Kurulumda lazım gelen bu dosyalardan herhangi birinin dosya boyutu 4 gb'ı geçemez. Zaten FAT32 dosya sistemine sahip bir diske 4 gb üstü dosya atamazsın. Eğer install.wim dosyası 4 gb üstü olsaydı bu sistem uefi ile uyumlu olmazdı.

--------------------
Yorum No # 15

Üye Adı: zafer
Yorum Tarihi: 23 Haziran 2015
Yorum Sayısı: 0

yani hocam benım sordugum soru su
bütün msdn sistemler mi uefi destekli ?
yoksa sadece bu msdn sistemmi uefi destekli bana bunu söyle yeter.
Yorum No # 14

zafer
Msdn tabanlı iso dosyaları uefi ile uyumlu. Şimdilik bu şekilde kısa bir bilgi vereyim.
Gün içinde buraya tekrar bak Zafer daha detaylı bilgi veriyor olucam. Kafanda soru vs. kalmaz.

Ramazan münasebeti ile yorumlar ile fazla ilgilenemiyorum ancak hepsi aklımda tek, tek yardımcı olmaya çalışıcam.

--------------------
Yorum No # 13

yani hocam msdn sistemler el değmemiş sistemler oluyor.
bu uefili sistemlerde genelde el değmiş sistemler oluyor.ne zaman uefili sistem görsem netframework 4.5.2 entegreli ,esd sıkıştırmalı,dartlı bilmemneli yani oynanmıs oluyor.
şimdi uefili msdn görünce şaşırdım .
o yüzden sordum kusuruma bakma
kesin olarak uefili değilmi indirmeye alacağımda....
Yorum No # 12

hocam sitede ilk defa yorum atıyoruz.mail zorunlu sandım kusura bakma anlatmak istediğim şey.
genelde sistemlerde uefi desteği vardır diye özelliklerde yazar.
eğer bu msdn sistemde uefi desteği varsa.
o zaman bütün msdn sistemlerde uefi vardır yanlış mıyım.
yani msdn sistemler uefi destekli mi oluyor.
Yorum No # 11

zafer
Canım arkadaşım farklı farklı isimler ile yazmana gerek yok. Sallama mail vermenede gerek yok. Mail girmeden formu gönderebiliyorsun.
Sen bana MSDN neden uefi olmuyor bunu bir açıkla ki ben sana cevap vereyim.

--------------------
Yorum No # 10

kardeş msdn bu nasıl uefi oluyor.?
Yorum No # 9

Üye Adı: çağan
Yorum Tarihi: 22 Haziran 2015

supremacy benim anlamadığım şey bu sistem nasıl uefi uyumlu oluyor.msdn sürüm uefi destekliyor mu anlamadım gitti yahu arada kaldım.
Yorum No # 8

Yorum Tarihi: 10 Haziran 2015

MERİCB3Y
Sistem uefi uyumlu.

--------------------
Yorum No # 7

Üye Adı: MERİCB3Y
Yorum Tarihi: 9 Haziran 2015
Yorum Sayısı: 11

Bu sürümde UEFİ mevcut mu acaba ?

Yorum Ekle

* Tüm dosyaların Winrar şifresi www.warezturkey.net şeklindedir.
* Dosyaların tamamı FULL Sürümdür.
* Mail adresinizi girmeniz zorunlu değildir.
* Saygı ve sevgi kuralları çerçevesinde yorumlarınız yayınlanır. Sürekli burada değiliz yorumlarınızın onay alması zaman alabilir. Olası sorun yada sorunlarda mümkün olduğunca detay (işletim sistemi, hata vb.) ve ekran görüntüsü paylaşınız.
* Gönüllü olarak elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerden ricamız yorumlarınız destek olmanız.
* Dosya nasıl indirilir gibi sorularınızın cevabını DESTEK MASASINDA bulabilirsiniz. Alttaki resme tıklamanız yeterli.

WarezTurkey.Net Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri
Adınız:
E-Mail Adresiniz:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Resim Renk Seçimi | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle

WT Sayfaları

Google Plus Sayfamız

Premium

Turbobit Premium

Letitbit Premium

Anket

Windows Xp
Windows Vista
Windows 7
Windows 8
Linux
Mac