WarezTurkey.Net Paylaşım Platformu
WarezTurkey.Net Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.Umarız Aradığınızı Bulursunuz :) Bir Grup Türk...

Mail Takip (RSS)

Sitemize Eklenen Son Konular Mail Adresinize Gelsin Mail Adresiniz:

WarezTurkey.Net Mail Takip Et Bilgi


Premium

Turbobit (TB)

» » Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak

Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak

YazarYazar: Supremacy Tarih22 Ekim 2011 KategoriKategori: Sıkça Sorulan Sorular - Duyurular

Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak

Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


Bu makalemizde windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde yönetici olarak dosya çalıştırmayı anlatıcaz, sitemizde gördüğümüz kadarı ile windows 7, 8 yada vista kullanan birçok arkadaşımız bu durumdan bir haber, nette aransa aslında birçok makale mevcut ancak biz yinede en basit şekli ile yazalım diyoruz :) belki birkaç arkadaş okurda en azından hosts dosyası değişirken sıkıntı yaşamazlar.

Windows xpde böyle birşey yokken vista ile güvenlik konusunda ciddi adımlar atıldı ancak vista birçok kullanıcı tarafından sevilmedi derken windows 7 ile bozulan aralar tekrar düzeldi. Windows 7 işletim sisteminde yada vista işletim sisteminde yönetici olarak dosyayı çalıştırabilmek için kullanıcı hesap grubunun yönetici grubunda olması gerekir, yani atıyorum abiniz, babanız size tutup bir misafir hesap dediğimiz (Guest) hesabı açıp al sana bilgisayar dediyse baştan söyleyim yönetici olarak bir dosyayı çalıştıramaz, sistemde kısıtlı olarak takılırsınız, yani yönetici olarak bir dosyayı çalıştırmak için öncelik olarak bilgisayarın patronu siz olmalısınız.

1. Adım
Windows 7, 8 işletim sisteminde başlata UAC yazıyoruz, ve karşımıza Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları adlı bir menü geliyor ona tıklıyoruz.

Bknz: uac yazınca karşımıza gelen menü
Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


Bknz: Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları tıklayınca açılan menü
Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


açılan menüde daha öncesinde bir işlem yapılmadıysa seviye standart olan resimde olduğu gibidir. Hemen seviyeyi en alta çekiyoruz.

Bknz : Seviye en kalt kademeye çekildi
Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


En alt kademeye çekince Tamam adlı butona tıklıyoruz akabinde uyarı gelir onada evet diyoruz sonra bilgisayarımızı restart ediyoruz, artık bilgisayarımızda bir dosya çalıştırmak istediğimizde uyarı almayız, bu ilk adımdı.

2. Adım (Alternatif)
İlk adımı yapmak istemiyorsanız o zaman bu adımı uygulamanız gerekir, bir program yada sistem dosyasında değişim yapmak istiyorsunuz yada programı yönetici olarak çalıştırmak istiyorsunuz o zaman program sağ klik yapın ve özellikler diyin gelen menüden Uyumluluk sekmesini açın ve resim ile gösterdiğim alana çeltik koyun,

Bknz : Ayrıcalık Düzeyi : Bu programı yönetici olarak çalıştır
Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


çeltik koyduktan sonra uygula adlı butona tıklayın bu işlemi yapınca program tekrar tekrar yönetici izni istemez.

Diğer bir adımda ise program yada sistem dosyasına sağ klik yapın;
Windows 7 ve Windows 8 - Yönetici olarak dosya çalıştırmak


Yönetici olarak çalıştırın adlı yazıya tıklayın gelen uyarıyı onaylayın artık o dosyayı yönetici olarak çalıştırıyor olursunuz, dikkat edilmesi gereken bu işlemi yapmak isterseniz bir üsttekin aksine her seferinde bu işlemi yapmak durumundasınız, yani bu adımı uygularsak sadece o anlık dosyayı yönetici olarak çalıştırmış oluruz.

Gelelim bir örneklemeye, C:\Windows\System32\drivers\etc\Host dosyası vardır, yönetici grubunda olmayan bilgisayar kullanıcısı bu dosyada değişim yapamaz, ancak günümüzde photoshop yada benzeri birçok programı kırık olarak kullanıyorsanız o dosyada değişim yapmanız gerekir, benim gördüğüm oyun olsun, program olsun birçok uygulama özellikle kırıksa bu dosya değişim yapmak istiyor. Dedim ya vista ile güvenlikte sınıf atlandı, eğer siz bu dosyaya izin vermezseniz dosyada değişim yapılamaz ondan sonra gider site adminlerine küfür yada hakaret edersiniz onlarda sizi yerin dibine sokar :)

Yerin dibine sokar zira bu sizin kişisel hatanızdır, hep dediğim gibi bir sistemi kullanmayı bilmiyorsanız o sizi kullanır, bu nedenle okumalısınız, araştırmalısınız. Hep bana hep bana der fikir sahibi olmadığınız konularda ahkam keserseniz hali ile karşınızda olan insanların sabrını zorlarsınız.

host dosyası bir örnekti bunu çoğaltabiliriz, bizden örneklersek bir crack yaparkende yönetici olarak çalıştırmak gerek eğer 1. adımı yaptıysanız buna gerek yok zaten direkt olarak yönetici olarak dosya çalışır, eğer 1. adımı yapmadıysak 2. adımda size mantıklı geleni yapabilirsiniz.

İnanın bana 6 yıldır burada insanlar ile uğraşıyoruz, daha öncesindede birçok birikimlerimiz var, insanlar genelde yapamadıkları şeyler için başkalarını suçlarlar ancak sorun aslında kendilerindedir, bu yazım tamamen bilgi amaçlıdır dileyen üstüne alabilir, biz bilgi için buradayız, paylaşmak için buradayız.

Son olarak uac yazdınız olmadı o zaman başlata Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları yazın yine olmadı 2. adıma geçin yinemi olmadı, babanız yada abiniz yada size bilgisayarı al kullan diyen aile bireyiniz, eşiniz, dostunuz ile diyalog kurunuz ulen bana yönetici grubunda aç şu hesabı diyiniz.

Site sahiplerine hakaret etmeyiniz sizde olan onlardada var diyorum sadece, dediğim gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibiyim diyorsanız alınabilirsiniz, öğrenmek için 40 takla atarım reyiz diyorsanız biz zaten sizin için buradayız super1

Supremacy

Sosyal Ağlarda PaylaşYorumlar


Yorum No # 8

Üye Adı: marki1
Yorum Tarihi: 14 Mart 2015
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 1


bilgi için teşekkürler ustad..
Yorum No # 7

Üye Adı: maganda
Yorum Tarihi: 19 Ekim 2014
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 7


Teşekkürler...
Yorum No # 6

Üye Adı: abdullahsefain
Yorum Tarihi: 12 Ekim 2012
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 5


emeğinize sağlık
Yorum No # 5

Üye Adı: BAYBORA
Yorum Tarihi: 16 Kasım 2011
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 50


tesekkürler kardesim ellerine saglik gercektende bu konudan bir haberdim sayenizde bunuda ögrendim inaniyorum bir cok arkadasda bu aciklamadan faydalanacak
Yorum No # 4

Üye Adı: timexplorer
Yorum Tarihi: 28 Ekim 2011
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 24


Katılmamak işten bile değil. Bu olayın ne denli acı olduğunu bilgisayar alan bir yakınımda tatbik ettim. Adama Teamviewer ile bağlanmama rağmen bazen internet bağlantısını kesmeyi buyuran işlerde de öyle basit işleri yapılamamasını görünce bunca kırılmış cracklenmiş şeyi milletin kullanamayacağına ve sizin de hedef kitlenizin dolayısıyla kısıtlanmasına sebep olduğunu düşünmeden edemedim. Bilen zaten her türlü internetten bir yerlerden buluyor ve bilmeyen de eline koysanız da göremiyor. Dolayısıyla benim kişisel fikrim böyle anlatımları sıklaştırmanızdır, çünkü hedef kitlenizin ve ziyaretçi sayınızın en iyi açıklamalara harcadığınız emeklerden kat be kat daha fazla etki göstereceğine eminim.
Emeğinize ve sabrınıza takdirlerimi iletiyorum.
Yorum No # 3

Üye Adı: escefbir
Yorum Tarihi: 24 Ekim 2011
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 92


emeğine sağlık bilmeyenler için iyi paylaşım
Yorum No # 2

Üye Adı: dEEpMaN
Yorum Tarihi: 23 Ekim 2011
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 135


Emeğine Sağlık turkiye
Yorum No # 1

Üye Adı: traineryum
Yorum Tarihi: 22 Ekim 2011
Haber Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 2369


Güzel açıklama olmuş bir çok insan bu şekilde çalıştırmayı unutur.

Yorum Ekle

* Tüm dosyaların Winrar şifresi www.warezturkey.net şeklindedir.
* Dosyaların tamamı FULL Sürümdür.
* Mail adresinizi girmeniz zorunlu değildir.
* Saygı ve sevgi kuralları çerçevesinde yorumlarınız yayınlanır. Sürekli burada değiliz yorumlarınızın onay alması zaman alabilir. Olası sorun yada sorunlarda mümkün olduğunca detay (işletim sistemi, hata vb.) ve ekran görüntüsü paylaşınız.
* Gönüllü olarak elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerden ricamız yorumlarınız destek olmanız.
* Yazarlardan farklı link isteği yasaktır. Kullanılan ana site Turbobit'tir. Premium alırken bunu dikkate alabilirsiniz.
* Dosya nasıl indirilir gibi sorularınızın cevabını DESTEK MASASINDA bulabilirsiniz. Alttaki resme tıklamanız yeterli.

WarezTurkey.Net Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri
Adınız:
E-Mail Adresiniz (Zorunlu değil):
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Resim Renk Seçimi | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle

WT Sayfaları

WarezTurkey Facebook Sayfası WarezTurkey Google Plus Sayfası

Premium

Turbobit (TB)

Anket


Windows Xp
Windows Vista
Windows 7
Windows 8
Windows 10
Linux
Mac

Oy ver
Sonuçlar

Dost Siteler

Program indir